Gold Polski

 Najnowsze informacje /Gold Polski

Gold Polski

Investing.com - W czwartek ceny złota wzrosły, po tym jak publikacja rozczarowujących danych dotyczących bezrobocia w USA, oraz aktywności produkcyjnej, osłabiła popyt na dolara amerykańskiego, podczas gdy inwestorzy zachowywali ostrożność w oczekiwaniu na głosowanie w sprawie projektu reformy podatkowej w Stanach Zjednoczonych.

Na oddziale giełdy Comex wartość kontraktów terminowych na złoto, wzrosła o 2,24 USD (0,17%), kształtując się na poziomie 1,279,83 USD za uncję troy, do godziny 14:40. Amerykański Departament Pracy poinformował w czwartek, że liczba świadczeń dla wstępnych bezrobotnych, wzrosła niespodziewanie w zeszłym tygodniu do 249,000.

W osobnym raporcie, Fed z Filadelfii stwierdził, że jego wskaźnik przemysłowy spadł w listopadzie do 22,7 z 27,9 w poprzednim miesiącu, wbrew prognozom na spadek do zaledwie 25,0.

Dolar był wspierany po tym, jak najnowsze amerykańskie dane dotyczące inflacji i sprzedaży detalicznej, umocniły jeszcze oczekiwania na grudniową podwyżkę stóp procentowych przez Rezerwę Federalną.

Indeks dolara amerykańskiego, który stanowi o sile papierowej waluty USA względem koszyka sześciu głównych walut ważonych wielkością obrotów handlowych, wzrósł o 0,10%, kształtując się na pułapie 93,81, oddalając się od maksimum sesji na 93,90 i przybliżając do środowego 3-tygodniowego minimum na 93,31.

Złoto jest wrażliwe na wzrosty zarówno stóp procentowych w USA jak i kurs dolara. Słabszy dolar sprawia, że złoto jest tańsze dla posiadaczy waluty obcej, podczas gdy wzrost stawek w USA podnosi koszt alternatywny posiadania aktywów zagrożonych, takich jak kruszec.

Izba Reprezentantów ma zamiar przegłosować w dniu dzisiejszym nową wersję ustawy podatkowej, przybliżając tym samym prezydenta Donalda Trumpa i Partię Republikańską do pierwszego ważnego zwycięstwa legislacyjnego.

Ostateczne głosowanie ma nastąpić po przemówieniu Trumpa w Izbie Reprezentantów, na spotkaniu zamkniętym w Waszyngtonie, o godzinie 17:30.

Gdzie indziej na oddziale Comex, wartość kontraktów terminowych na srebro, wzrosła o 0,58%, do 17,07 USD za uncję troy.