Gold Polski

 Najnowsze informacje /Gold Polski

Gold Polski

Investing.com - We wtorek ceny złota pozostały wspierane, podczas gdy nastroje wokół dolara amerykańskiego pozostają wrażliwe, przed zaplanowanymi w tym tygodniu zeznaniami szefa Rezerwy Federalnej - Jerome Powella.

Na oddziale giełdy Comex wartość kontraktów terminowych na złoto wzrosła o 0,13% do poziomu 1,334,6 USD za uncję troy, do godziny 08:00.

Jednak traderzy pozostają bardziej ostrożni, przed dzisiejszymi zeznaniami Powella na temat półrocznego raportu banku centralnego dotyczącego polityki pieniężnej i gospodarki, przed Komisją Usług Finansowych Izby Reprezentantów.

Indeks dolara amerykańskiego, który stanowi o sile papierowej waluty USA względem koszyka sześciu głównych walut ważonych wielkością obrotów handlowych, kształtował się na poziomie 89,71.

Złoto jest wrażliwe na ruchy kursu dolara. Słabszy dolar sprawia, że złoto jest tańsze dla posiadaczy innych walut.

Dolar umocnił się zasadniczo po tym, jak protokół ze styczniowego posiedzenia Fed wykazał, że urzędnicy banku centralnego uznają wzrost gospodarczy i rosnącą inflację jako uzasadnienie stopniowej podwyżki stóp procentowych.

Gdzie indziej na giełdzie Comex, wartość kontraktów terminowych na srebro wzrosła o 0,15% do pułapu 16,58 USD za uncję troy.