ALGO TRADING

 Home /narzędzia/ALGO TRADING

ALGO TRADING

 

Algo trading to forma transakcji z wykorzystaniem inteligentnego oprogramowania, którego rolą jest pomaganie inwestorowi w osiągnięciu zysków na podstawie wcześniej wprowadzonych scenariuszy takich jak timing, cena, czy wysokość zlecenia. 
·         Algo trading jest coraz powszechniej używanym narzędziem ponieważ pozwala:
·         Obniżyć koszty
·         Zwiększyć wydajność dzięki sugerowaniu korzystnych transakcji 
·         Zwiększyć przejrzystość
·         Zoptymalizować realizację zlecenia 
·         Wykonywać skomplikowane polecenia 
·         Przeprowadzać szybkie analizy 
·         Decydować o realizacji i lepiej dostosowywać realizację do strategii inwestycyjnej. 
- Wszystkie platform Algo trading działają w oparciu o algorytmy lub programy. 
MRTMarkets z przyjemnością proponuje Ci najlepsze dostępne oprogramowanie algo trading wyposażone w sprawdzone algorytmy. Dzięki naszym automatom inwestycyjnym osiągniesz większe zyski. 
TYPY AUTOMATÓW INWESTYCYJNYCH 
• Automat skanujący przeskanuje rynek w poszukiwaniu korzystnych transakcji, w oparciu o ustalone parametry zgodnie z wybranym profilem ryzyka. Po wyszukaniu żądanej transakcji automat powiadomi inwestora. 
• Automat wykonawczy otworzy konkretną, wskazaną przez inwestora transakcję. Automat ten będzie zarządzał pozycją zgodnie ze wskazanym profilem ryzyka. Śledzenie wielu transakcji jednocześnie jest dla człowieka dużym wyzwaniem. Właśnie do takich zadań przeznaczony jest niezawodny automat wykonawczy.
• Automat strategiczny to inteligentny algorytm, który skanuje rynki w poszukiwaniu określonych trendów, otwiera transakcje i zarządza nimi zgodnie z wcześniej ustalonym profilem ryzyka.

 

profie ryzyka 

Każdy automat działa według wcześniej wybranych profilów ryzyka. Podobnie jak w przypadku każdej innej inwestycji na rynku finansowym, im wyższe ryzyko, tym większy zysk dana inwestycja może wygenerować. 

 

MRTmarkets proponuje trzy różne profile ryzyka: 

- Profil bezpieczny i konserwatywny – z roczną stopą zwrotu 3%. Ten profil zalecany jest posiadaczom mniejszych rachunków. Ograniczone ryzyko sprawi, że ich kapitał będzie mniej podatny na fluktuację rynku i nie narazi ich na straty. Posiadacze rachunków z limitem do 10000 dolarów mogą wybrać wyłącznie ten profil ryzyka. 
- Profil inwestor zaawansowany – ze średnią roczną stopą zwrotu 7%. Skierowany do bardziej doświadczonych inwestorów, celujących w wyższe zyski i posiadających większe rachunki (do 50000 dolarów). 
- Profil maksymalny zysk – Przeznaczony dla posiadaczy rachunków powyżej 50000 dolarów, z roczną średnią stopą zwrotu 25%.